Święto Dyni

Tegoroczna jesień w pełni, dlatego też Zespół Działań Twórczych 29 października zorganizował Święto Dyni dla uczniów SOSW Koło.

Dla lepszego zapoznania dzieci z Królową Dynią zostały przeprowadzone dyniowe zabawy: kręgle dyniowe, rzuty do celu pomarańczowymi przedmiotami, wyścigi taczek
z pomarańczowym balonem, rzuty cukierkami do koszyczków, slalom ze szczotką i balonem oraz wyścigi z dynia. Zabawy inne niż zwykle bardzo dzieci wciągnęły i ucieszyły. Klasy wspaniale ze sobą współpracowały i dopingowały siebie, a najdzielniejsza grupa (klasy 0 – III) została nagrodzona za wspaniałą postawę.

Dodatkowo klasy wzięły udział w konkursie na dekorację dyniową i stworzyły przeurocze ozdoby: stworki, jesienne koszyczki, duszki a nawet wytworne damy. Na nagrodę zasłużyły wszystkie dzieła!!

Po zakończonych konkurencjach dyniowych odbyła się zabawa taneczna, na której wybrani zostali Królowa i Król Balu. Te zaszczytne tytuły zdobyli Magdalena Szurgot i Szymon Mantyk. W trakcie dyskoteki pani Joanna Bałdyka prowadziła zabawy z kolorową chusta, która zachwycała dzieci. Wszystko odbyło się w specjalnie na ten dzień przygotowanej jesienno – dyniowej scenerii, która dodatkowo uatrakcyjniła to święto.

Tekst: Zespół Działań Twórczych (J. Kacprzak, M. Kolasa, A.Hann, P. Grabarczyk).

Więcej na temat: Wszystko co musimy wiedzieć o… dyni!;