Wszystko co musimy wiedzieć o… dyni!

"...Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie. ..."

Szymon i Madzia zostali dzisiaj królem i królową. A wszystko przez „Święto Dyni”.

Już w poniedziałek podczas prezentacji multimedialnej pani Aneta opowiedziała nam o tym, że dynia to nie tylko zabawna dekoracja na Halloween,  ale przede wszystkim bardzo smaczny i odżywczy owoc.

Przygotowaliśmy na ten temat gazetkę na korytarz szkolny, ozdobioną kolorowymi dyniowymi ludkami, których wykonanie sprawiło nam wiele radości.

We wtorek wspólnie z klasą pani Moniki ugotowaliśmy zupę mleczną z dynią i zacierkami. Kroiliśmy dynię, miksowaliśmy zacierki.

Nie wszystkim zupa od razu przypadła do gustu, ale po cierpliwych i krótkich namowach każdy spróbował, a niektórzy domagali się nawet dokładki. Na zupę przyszli do nas również goście, każdy ze swoim kubeczkiem. Dla wszystkich wystarczyło.

Kiedy posprzątaliśmy po dyniowej uczcie pani Aneta w nagrodę poczęstowała nas halloweenowymi cukierkami.

Dzisiaj, w czwartek, w naszej szkole odbyła się bardzo zabawna impreza - „Święto Dyni”. Każdy miał się ubrać na pomarańczowo. Najciekawiej w naszej klasie przebrał się Szymon. Mama samodzielnie przygotowała mu kostium. Uszyła czapkę i ozdobiła sweter wielką papierową dynią.

Na sali gimnastycznej wszyscy się fantastycznie bawiliśmy, braliśmy udział w różnych śmiesznych konkurencjach i dostaliśmy smaczne, i zdrowe nagrody.

I właśnie na zakończenie zabawy Szymon i Madzia zostali Królem, i Królową Balu! Byliśmy z nich bardzo dumni.

Gratulujemy królewskiej parze tytułu i życzymy pomarańczowego panowania do przyszłego święta :).

Więcej na temat: Święto Dyni