Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku

Od września 2012 r.  na ternie naszej szkoły rozpoczęła działalność 3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku, która poprzez swoją działalność realizuje główne zasady harcerskiego systemu wychowawczego oraz skutecznie przyczynia się do procesu rehabilitacji i rozwoju dzieci.Drużyna liczy 22 harcerzy, którzy poznają ideały i tradycje harcerskie , zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz uczą się jak pomagać innym.

Harcerze spotykają się na zbiórkach, gdzie uczą się Prawa Harcerskiego, piosenek , pląsów oraz okrzyków harcerskich.Spotkania są okazją do poznania nowego środowiska, nawiązania serdecznych, rówieśniczych kontaktów, pozwalają poszerzyć zainteresowania dzieci, a przede wszystkim stwarzają okazję do zdrowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

Harcerze należący do drużyny mają okazję uczestniczyć w różnorakich imprezach , ogniskach, dyskotekach oraz wyjazdach odbywających się również poza szkołą.

Zapraszamy w nasze szeregi.
Zostań członkiem Nieprzetartego Szlaku (NS) w ZHP, a nie pożałujesz!

Czuwaj !!!

Druhna Mariola Mroczkowska

Druhna Krystyna Ciesielska

Nieprzetarty Szlak – to kryptonim określający ruch drużyn harcerskich skupiających dzieci i młodzież specjalnej troski.

Powstał w 1958 roku w czasie pierwszego kursu dla nauczycieli i wychowawców zakładów leczniczych w Rabce. Kurs zorganizowano w Polsce przez Główną Kwaterę ZHP, ówczesne Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Ministerstwo Oświaty i Wychowania. Od samego początku inspiratorem ruchu, jego sercem i mózgiem była Maria Łyczko. Najpierw jako szef sztabu, a potem przez wiele lat Kierownik Wydziału "Nieprzetartego Szlaku".