KÓŁKO KRAWIECKIE

TWORZYMY I KREUJEMY

W szkolnym internacie odbywają się zajęcia kółka krawieckiego, które prowadzi p. Anna Krysiak. Ich głównym celem jest promocja zawodu krawieckiego. Uczestnicy poznają techniki przyszywania guzików, zapoznają się ze sposobem krojenia materiału oraz rozwijają  twórcze myślenie i sprawność manualną.

W pierwszy etapie nauczyliśmy się  szycia od podstaw, operowania igłą i nitką. Poznaliśmy różne rodzaje tkanin, ściegów oraz technik dekorowania i szycia .

Następnie przeszliśmy do nauki obsługi maszyny. Dzieci uczyły się kontrolować prędkość maszyny do szycia oraz szyć po linii prostej. Opanowanie tej umiejętności pozwoli na zrealizowanie bardziej wymagających zadań

Bez względu na początkowy stopień zaawansowania, tempo pracy oraz stopień skomplikowania projektu  techniki szycia będą dopasowane do indywidualnych potrzeb, wiedzy i umiejętności dzieci.

W zajęciach kółka krawieckiego czynnie włączyły się wszystkie grupy wraz z wychowawcą

p. Łukaszem  Naglewskim

Prowadząca Anna Krysiak