Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja

62-600 Koło; ul. Kolejowa 15

tel. 63 2720457

sosw.kolo1@wp.pl

 

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 328999
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni
 • Kalendarium

  Wtorek, 2018-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

 • Kontakt

  62-600 Koło; ul. Kolejowa 15

  tel. 63 2720457,

  sosw.kolo1@wp.pl

Klub Olimpiad Specjalnych

Olimpiady Specjalne są stowarzyszeniem, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport nasi zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Przez nasze działania staramy się wspierać rodziny zawodników, pomagając im w wysiłkach opiekuńczych. Oddziałujemy również na szersze środowisko społeczne. Pokazując wysiłek sportowy zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu, staramy się przełamywać stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

     W  Olimpiad Specjalnych w Polsce trenuje obecnie ponad 17 tysięcy zawodników, zrzeszonych w 478 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych. Do wyboru mają 22 dyscypliny sportowe, letnie i zimowe. Rocznie, prócz regularnego cyklu treningowego, organizujemy blisko 300 imprez sportowych i zawodów. W ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce uczestniczy również 1550 trenerów, ponad 1000 członków rodzin i ponad 3000 wolontariuszy.  

     W roku 2004 Klub Olimpiad Specjalnych powstał także przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole. Jego założycielem, a także do dnia dzisiejszego przewodniczącym jest Pan Piotr Mroczkowski. Zawodnicy naszego Klubu  trenują w sekcjach sportowych: p. nożnej, p. siatkowej, p. koszykowej, t. stołowego, badmintona, bocce, hokeja halowego, lekkiej atletyki, bowlingu, treningu aktywności motorycznej.  Dzięki ich pracy możemy się poszczycić wieloma sukcesami sportowymi na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim a także międzynarodowym.

 

Artykuły