Zajęcia teatralne

Przygotowane na zajęciach inscenizacje teatralne były prezentowane podczas Przeglądów Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Podległych Starostwu Powiatowemu w Kole, w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół Specjalnych w Koninie, Turku i Ostrzeszowie w Domu o mocy Społecznej, w szkołach i przedszkolach i mieszkańcom Koła podczas obchodów Dni Koła. Inscenizacje miały dobre recenzje w „Gazecie Poznańskiej”, „Przeglądzie Kolskim”, Głosie Wielkopolskim”. Były w całości pokazywane szerszej publiczności przez kolską Telewizję Kablową.

Do najbardziej udanych inscenizacji zaliczyć należy: „Jesień”, „Smoka ze Smoczej Jamy”, „Wesołe ZOO”, „Bajkę o Jasiu i Małgosi” w wersji proekologicznej, „Jasia i Drzewo Fasolowe”, „Niech Przemówią Wieki”, „Bajkę  o Biedzie, Brzydkim Kaczątku i Pękniętym Dzbanie”, Bajkę z Wiedźmą w Tle”, „Masz Wybór”- laureat II nagrody w Powiatowym Przeglądzie Teatralnym, „Inna Bajka”- pierwsze miejsce w Przeglądzie Młodych Talentów w Ostrzeszowie.

Zarówno w konkursach plastycznych jak i w przeglądach teatralnych dzieci uczestniczące w zajęciach artystycznych stawały w szranki ze swoimi zdrowymi rówieśnikami i wychodziły z tych prób zwycięsko.