Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja

62-600 Koło; ul. Kolejowa 15

tel. 63 2720457

sosw.kolo1@wp.pl

 

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 328981
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni
 • Kalendarium

  Wtorek, 2018-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

 • Kontakt

  62-600 Koło; ul. Kolejowa 15

  tel. 63 2720457,

  sosw.kolo1@wp.pl

Koło Plastyczno-Teatralne „Plaster”

 

Koło Plastyczno-Teatralne „Plaster” działa w SOSW już od ponad 22 lat. Było i jest „plastrem na duszę” dla wielu wychowanków Ośrodka. Uczestnicy zajęć, pod kierunkiem założycielki   i opiekunki Koła pani Krystyny Wasilewskiej, zdobyli 75 nagród i 36 wyróżnień  w konkursach o randze lokalnej, powiatowej, wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej.  Prace uczestników Koła były publikowane w Katalogach Powystawowych, wędrowały wraz z wystawami po Polsce i świecie. Troje uczestników zajęć może pochwalić się nagrodami zdobytymi w konkursach międzynarodowych (pierwsze takie nagrody w historii Ośrodka). O sukcesach artystycznych młodych twórców pisała lokalna i krajowa prasa, troje uczestników zajęć udzieliło krótkiego wywiadu Programowi 1 Polskiego Radia, pracę jednego z artystów zaprezentowano w Programie 1 TVP.     

        

Przy okazji odbierania nagród dzieci poznały wielu ciekawych ludzi, zwiedziły wiele zakątków naszego kraju, brały udział w wernisażach i warsztatach artystycznych, nawiązały nowe przyjaźnie.

        Dużo do powiedzenia mamy również na niwie działalności teatralnej. Uczestnicy zajęć przygotowali wiele ciekawych przedstawień, adaptując lub pisząc do nich scenariusze, wykonując stroje, przygotowując oprawę plastyczną i muzyczną.

       Dzieci, spędzając pożytecznie czas, promują Ośrodek w środowisku lokalnym i całym kraju. W wielu przeglądach i konkursach mamy już swoją ustaloną markę.

 

Artykuły

Zajęcia teatralne

Przygotowane na zajęciach inscenizacje teatralne były prezentowane podczas Przeglądów Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Podległych Starostwu Powiatowemu w Kole, w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół Specjalnych w Koninie, Turku i Ostrzeszowie w Domu o mocy Społecznej, w szkołach i przedszkolach i mieszkańcom Koła podczas obchodów Dni Koła. Inscenizacje miały dobre...

Czytaj Więcej o: Zajęcia teatralne