Czy pieniądze są nam potrzebne?

To temat zajęć przeprowadzonych przez panią Andżelikę Gutowską - pracownika PKO Banku Polskiego oddział 1 w Kole, z uczniami klasy II-III-IV szkoły podstawowej.

15 listopada 2016r., na zaproszenie opiekunów SKO, nasz Ośrodek odwiedziła pani Andżelika Gutowska z oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kole, aby przeprowadzić zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej na temat pieniędzy i ich znaczenia. Temat zaplanowanego spotkania okazał się być interesujący, ponieważ zaktywizował i zaciekawił naszych podopiecznych.

Pani Andżelika opowiedziała uczniom o swojej pracy w banku i stopniowo wprowadziła ich w tematykę zajęć. Zaprezentowała polskie monety i banknoty, przybliżając przy okazji postacie historyczne, których wizerunki są na nich umieszczone. Następnie przyszła pora na zajęcia praktyczne związane z przeliczaniem pieniędzy. Poprzez zabawę w bank i w sklep uczniowie mogli ćwiczyć umiejętność przeliczania pieniędzy, rozmieniania i zamieniania, poznając jednocześnie wartość i siłę nabywczą pieniędzy. Ułatwiło to znalezienie odpowiedzi na pytania, które towarzyszyły zajęciom:dlaczego ludzie potrzebują pieniędzy? jaką rolę odgrywają w naszym życiu?

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach i zainteresowanie tematem każdy z uczniów otrzymał drobny upominek SKO - breloczek odblaskowy z Lokatką. Nasz gość z banku zostawił także zaproszenie dla uczniów klasy II-III-IV do odwiedzenia PKO Banku Polskiego oddział 1 w Kole, aby tam poznać kolejne zagadnienia ze świata finansów.