Już czytamy!

Na przełomie kwietnia i maja 2016r., przeprowadzona została zbiórka książek wśród uczniów zaprzyjaźnionych szkół i w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Kole.

W akcję zbiórki książek włączyły się następujące szkoły: Zespół Szkół nr 1 w Kole, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole, Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Stan biblioteki szkolnej powiększył się o 82 książki. Wśród książek znalazły się lektury szkolne, bajki, baśnie, komiksy, literatura piękna- powieści historyczne, przygodowe, przyrodnicze, obyczajowe, jak również reprezentantki literatury popularnonaukowej. Na pomysł organizowania zbiórki książek i wzbogacenia zbiorów bibliotecznych SOSW w Kole wpadły nauczycielki – Mariola Mroczkowska i Karolina Krawczyk. W podjętych działaniach uczestniczył również bibliotekarz szkolny – pani Agnieszka Sójecka. Wszystkie pozyskane książki trafiły już na półki biblioteki szkolnej. Czytelnicy i bibliotekarz szkolny składają wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania. Już czytamy!

Liczymy na dalszą współpracę w tym zakresie.