Szkolne świeto dyni.

26 października Zespół Działań Twórczych zorganizował coroczne Święto Dyni. Całą uroczystość uświetniła Jej Wysokość Dynia, która zaprosiła uczniów do swojego królestwa.

Wszystkie klasy przygotowały na jaj spotkanie piękne dekoracje dyniowe a pomysłowość dzieci okazała się nie mieć końca. Znalazły się wśród nich piękne damy i stworki dyniowe, bukiety, był również dyniowy Harry Potter, myszka czy kareta z kasztanowymi konikami. Wszystkie dzieła były równie urzekające, dlatego wszystkie klasy zostały nagrodzone.

Obchody rozpoczęły się dyniowymi zawodami sportowymi na wesoło. Było toczenie dyni, przewożenie balonów mini taczkami, rzuty do celu, dyniowe kręgle, slalom ze szczotką
i balonem czy wyścigi z dyniami. Dyniowe konkurencje wywołały wiele radości i wzbudziły zainteresowanie uczestników.

Na zakończenie odbył się Bal Dyniowy, na którym wyłoniono Króla i Królową Balu. Ten zaszczytny tytuł trafił do Klaudii Pietrzyckiej i Kacpra Jankowskiego. Tańce i zabawy były miłym akcentem integrującym naszą szkolną społeczność.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie, a szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Państwa Szymczaków, którzy tradycyjnie przekazali nam piękne i dorodne dynie na potrzeby uroczystości.
A z Królową Dynią spotkamy się znów za rok :)

Tekst i zdjęcia: Zespół Działań Twórczych