ARCI

W dniu 24 października  w naszej szkole odbył się występ ARCIEGO.

Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu w Armenii. Kilkanaście lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś.

Arci świetnie posługuje się je?zykiem polskim i odnajduje się w naszej kulturze. Mimo tego, z˙e dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej two´rczos´ci cze?sto nawiązuje do Armenii. Od ponad 10 lat zajmuje się muzyką. Nagrał kilka płyt.

Jego muzyka to poła?czenie dobrego, rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae.

Arci ma na swoim koncie niezliczona? liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce, ale i za granica?. W 2008 roku wystąpił na Slot Art Festival jako support s´wiatowej sławy zespołu Christafari. Wystąpił tez˙ na scenie koncertowej na Fesivalu Song of Songs.

Arci jest człowiekiem  otwartym,  i szybko nawiązał pozytywne relacje z dziećmi. Opowiadał,  o życiu, o zagrożeniach współczesnego świata, że warto mieć marzenia, pasje dzięki którym nasze życie będzie ciekawsze i  bogatsze.

Dziekujemy panu Julianowi Bałdydze za pomoc w organizacji koncertu.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Ciesielska.