I Regionalny Dzień Młodego Sportowca

22 września w Wolicy odbył się I Regionalny Dzień Młodego Sportowca, w którym nasi najmłodsi uczniowie pod opieką  p. Agnieszki Frątczak i Iwony Nowickiej wzięli udział.

Dzieci próbowały swoich sił w różnych konkurencjach m.in. kopanie do bramki, łapanie baniek mydlanych, pokonanie toru przeszkód czy rzuty do celu. Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, a każdy z uczestników otrzymał medal i upominki. Bawiliśmy się świetnie=)

Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-7 lat oraz ich rodziny w świat Olimpiad Specjalnych. Jest to uniwersalny program gier i zabaw sportowych dla młodszych dzieci, który może być wykorzystywany w domu podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolu oraz w grupach rówieśniczych. W najlepszy możliwy sposób, poprzez zabawę, uczestnicy programu „Młodzi Sportowcy” zdobywają nowe umiejętności i poszerzają granice swoich możliwości. W sposób naturalny wzrasta w dzieciach poczucie własnej wartości, uczą się również funkcjonowania w grupie.

Główne cele i założenia Programu:

• angażowanie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w dostosowane do ich poziomu rozwoju ćwiczenia fizyczne, stymulujące rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny;

• włączanie członków rodzin dzieci z niepełnosprawnością intelektualną do działania w ramach Programu Rodzinnego;

• zwiększanie świadomości społecznej na temat możliwości dzieci z niepełnosprawnością intelektualną poprzez organizowanie imprez, spotkań integracyjnych w środowisku lokalnym;

Klub Młodych Sportowców działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Mikołaja w Kole, a jego koordynatorem jest Pani Agnieszka Frątczak. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do wspaniałego świata sportu i zabawy.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Frątczak