Ratujemy i Uczymy Ratować

Już po raz czwarty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole wziął udział w ogólnopolskiej jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W tym roku akcja połączona była z biciem rekordu Guinness World Records.

W  akcji wzięło udział ponad 85000 osób w tym 30 osób z naszej placówki. Akcje poprzedziły wielotygodniowe przygotowania po okiem pielęgniarki Pani Danuty Kapuścińskiej, która odwiedziła prawie wszystkie klasy w szkole i przeszkoliła uczniów w przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W poniedziałek 17 października o godzinie 12:00 spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by wspólnie z Panią Danusią Kapuścińską, Piotrem Mroczkowskim i Sebastianem Antkiewiczem ustanowić nowy rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

Tekst: Piotr Mroczkowski

Zdjęcia: Mariola Mroczkowska, Karolina Krawczyk