Młode fryzjerki z ZST w Kole z wizytą w SOSW

W dniu 19.10.2016 wychowanków Internatu SOSW w Kole odwiedziły dziewczęta z klasy fryzjerskiej z ZST w Kole wraz z panią Iloną Baumgart, nauczycielem teoretycznych przedmiotów zawodowych.

Po ciekawej pogadance dotyczącej pielęgnacji włosów, młode fryzjerki wyczarowały na głowach dziewcząt piękne fryzury. Dominowały warkocze, łagodne fale i ciekawe upięcia. Chłopcy tym razem występowali w roli obserwatorów. Za miesiąc, gdy strzyżone będą chłopięce głowy, to dziewczęta będą im doradzać, w jakich fryzurach najbardziej im do twarzy.

Po skończonej pracy, przy małym słodkim co nieco, ustalono terminy następnych wizyt uczennic z ZST w SOSW w Kole. Planowane są między innymi zajęcia dotyczące pielęgnacji cery, paznokci i zdrowego stylu życiu.

Tekst: Krystyna Wasilewska

Zdjęcia: Ewelina Kuśmirek