„Kibicuj z Klasą”

Dnia 25 września uczniowie naszej szkoły, już po raz czwarty wyjechali na mecz i  wzięli udział w akcji „Kibicuj z klasą” zorganizowanej przez Lech Poznań i Stowarzyszenie Wiara Lecha.

Na  Stadionie INEA Lech Poznań rozegrał mecz z Arką Gdynia. Dzięki tej akcji, oprócz emocji sportowych wielu uczestników mogło podziwiać stadion „Kolejorza”- jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2012. Atmosfera podczas kibicowania była fantastyczna. Mecz zakończył się remisem 0:0. Aby obejrzeć mecz przyjaźni pomiędzy Lechem a Arką przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także podopieczni z innych placówek wychowawczo-oświatowych, kluby sportowe oraz po prostu grupy znajomych przyjechali z całej Wielkopolski oraz wielu ościennych miejscowości sąsiednich województw. W niedzielę na Bułgarskiej zjawiło się aż 18 393 uczniów razem ze swoimi opiekunami. Tego jeszcze nie było, bowiem dotychczasowy rekord to ponad… 7 tysięcy osób mniej. Wszystkich kibiców na stadionie było ok. 40 tyś.

Nasi szkolni kibice: Paulina Kołodziej, Ola Witemberg, Patrycja Bilińska, Karol Bartłomiejczyk, Michał Michalak, Piotr Blumensztajn, Łukasz Ściśler.

Dziękujemy opiekunom, którzy poświecili swoje niedzielne popołudnie i wieczór, aby kibicować naszej drużynie: p. Marioli Mroczkowskiej, p. Karolinie Krawczyk i p. Piotrowi Mroczkowskiemu.

Tekst i zdjęcia: Mariola Mroczkowska.