„Dzień Chłopca”

28 września 2016r., Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę taneczną, której towarzyszyła kolejna edycja konkursu o zaszczytny tytuł „ Super Chłopaka 2016” . Kandydaci do tego tytułu zostali poddani wielu próbom i musieli stawić czoła konkurencjom plastycznym, muzycznym i polonistycznym.

Kolejnymi zadaniami, które przygotowano na tę okoliczność były zadania sprawnościowe – ubieranie lalek w ubranka dziecięce i bezpieczne przeprowadzenie wózków spacerowych w slalomie między pachołkami. Damskie Jury sprawdziło także inne umiejętności kandydatów na Super Chłopaka – wykonanie korali i makijażu dla dziewcząt, odgadywanie marek samochodów oraz plakatów ze znanymi piłkarzami. Wielu emocji i uśmiechów dostarczył także wspólny mini koncert chłopców, którzy zgodnym chórem zaśpiewali dla wszystkich zgromadzonych piosenkę „Chłopaki nie płaczą.”

Poziom umiejętności i wiadomości uczestników konkursu był naprawdę imponujący i godny podziwu, ponieważ po podliczeniu punktów konieczna była dogrywka. Po wyrównanej i ekscytującej „rywalizacji” tytuł „Super Chłopaka 2015” zdobył Karol Bartłomiejczyk, uczeń klasy V szkoły podstawowej.

W trakcie trwania uroczystych obchodów Dnia Chłopca ogłoszono także wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego, które odbyły się tego samego dnia. W roku szkolnym 2016/2017, decyzją naszych podopiecznych, przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Paulina Bystra (kl. II ZSZ), a jej zastępcami: Patrycja Nuszkiewicz (kl. I ZSZ) oraz Ewelina Bartosik (kl. II ZSZ). Opiekunem Samorządu została pani Joanna Kacprzak.

Gratulujemy!!!

Tekst: Krzysztof Sójecki.