Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2016

Wielkopolska Wiara to przedsięwzięcie realizowane w Wielkopolsce przez Centrum PISOP, którego celem jest zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych podejmowanych przez obywateli działających w ramach: młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych.

Wsparcie otrzymują przedstawiciele regionu, którzy są gotowi aktywnie działać na rzecz swojej społeczności.

Ponieważ Stowarzyszenie „Przyjaciele Św. Mikołaja” jest organizacją młodą, bo działamy od sierpnia 2015r. postanowiliśmy przystąpić do Konkursu.

Warunkiem zdobycia dofinansowania do 5 tys. zł było opracowanie projektu i przesłanie go na specjalnym formularzu wniosku. Wyboru projektów dokonała komisja oceny projektów, po wcześniejszej weryfikacji spełnianych wymogów określonych w regulaminie Konkursu.

Określiliśmy trzy cele szczegółowe:

1. Opracowanie Planu Rozwoju Organizacji Stowarzyszenia „Przyjaciele Świętego Mikołaja” poprzez spotkania z 6 osobami najbardziej zaangażowanymi w działalność organizacji, w okresie od maja do września 2016r.
  2. Promocja Stowarzyszenia „Przyjaciele Świętego Mikołaja” i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wśród mieszkańców powiatu kolskiego poprzez odpowiednio dobraną strategię promocyjną, w okresie od maja do września 2016r.
  3. Zwiększenie poziomu aktywności rodziców uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole do działań Stowarzyszenia „Przyjaciele Świętego Mikołaja” na rzecz Placówki i uczniów poprzez zaangażowanie ich w działania promocyjne, w okresie od maja do września 2016r.

Do realizacji celów zaplanowano następujące działania: Opracowanie Planu Rozwoju Organizacji „Przyjaciele Świętego Mikołaja”; Działania promocyjne Stowarzyszenie – część I – Dzień Rodziny; Działania promocyjne Stowarzyszenie – część II - Kolski Dzień Sztuki.

Na realizację powyższych działań budżet projektu zakładał kupno: namiotu reklamowego, ulotek, rollbanera oraz koszulek.

Wszystkie zakupione materiały reklamowe wykorzystaliśmy promując Ośrodek i Stowarzyszenie na  imprezie miejskiej Dzień Sztuki Kolskiej oraz naszej imprezie szkolnej Dzień Rodziny.

Podczas Dnia Rodziny w namiocie mieściła się kawiarenka, w której można było zjeść pyszne domowe ciasto  przygotowane przez rodziców i nauczycieli – członków Stowarzyszenia. Osoby zaangażowane w realizację projektu w koszulkach z logo Ośrodka rozdawały ulotki promujące i informowały o działalności „Przyjaciół Św. Mikołaja”.

Na Dniu Sztuki Kolskiej prezentowaliśmy wyroby artystyczne uczniów Placówki i również promowaliśmy Ośrodek i Stowarzyszenie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Więcej na temat: Dzień Sztuki Kolskiej