List do rodziców

Drodzy Rodzice!
Dzień Rodziny to jeden z najpiękniejszych i najweselszych dni w naszej szkole. To dzień zabawy i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Jest to też odpowiednia chwila na to, żeby podkreślić, jak ważną i wyjątkową rolę pełnią rodzice w życiu naszej szkoły. Dobra współpraca rodziców i nauczycieli jest bardzo istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania szkoły i domu. To właśnie rodzina a w drugiej kolejności szkoła są najważniejszymi środowiskami wychowawczymi dziecka. Priorytetowe jest teraz hasło ,,Rodzice są partnerami szkoły''. Oznacza ono to, że rodzice mają prawo współuczestniczyć we wszystkich obszarach życia szkoły. Ich głos i decyzje są bardzo ważne. Ścisła współpraca niesie korzyści przede wszystkim dla dziecka, bo to ono jest dla rodziców i nauczycieli najważniejsze.
Wiemy, że bycie rodzicem dziecka z niepełnosprawnością nie jest łatwe. Wymaga wiele pracy, wysiłku, kompromisów i wyrzeczeń. Dlatego jesteśmy wdzięczni i doceniamy to, że mimo trudności z ochotą uczestniczycie w życiu naszej szkoły, wspieracie nas i pomagacie. Przekonaliście nas, zwłaszcza w ostatnim trudnym dla szkoły czasie, że tkwi w Was ogromna siła i moc, że potraficie walczyć o lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Chcemy, abyście wiedzieli, że jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Dziękujemy, że powierzając nam swoje dzieci darzycie nas ogromnym zaufaniem. Możecie być pewni, że zawsze będziemy z Wami, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, zawsze możecie liczyć na naszą pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących Waszych dzieci. Bądźcie pewni, że zrobimy wszystko, by Wasze dzieci czuły się w naszej szkole jak najlepiej!

Tekst: Hanna Kapuścińska.