Odbiór nagród w Lublińcu, elektrownia wodna w Jeziorsku

W dniu 24.05.2015 grupa dzieci z SOSW w Kole (Internat) wyjechała pod opieką p. Krystyny Wasilewskiej i p. Łukasza Naglewskiego na wycieczkę do Lublińca i Jeziorska.

Droga do Lublińca wiodła wśród pól, łąk i lasów, wyciszyliśmy się więc i zobaczyliśmy piękne oblicze wiosny. W Lublińcu wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Coś Niebieskiego”. Laureaci konkursu: Paulina Kołodziej (I miejsce), Kacper Jankowski (III miejsce) i Dawid Zięba (wyróżnienie) zostali obdarowani cennymi nagrodami w postaci materiałów plastycznych (farby, kredki, modelina, kolorowanki itp.) i wychwaleni za inwencję twórczą.

Po obejrzeniu programu artystycznego przygotowanego przez uczniów SOSW w Lublińcu przyszedł czas na piknik artystyczny. Przy bogato zastawionych słodkościami stołach młodym artystom z całej Polski nie brakowało tematów do rozmów. Dzieci zostały poproszone do udziału w ciekawej konkurencji sportowo-plastycznej: rzucały do celu balonikami napełnionymi niebieską farbą w różnych odcieniach do ustawionych w pewnej odległości płyt biurowych. Farba, rozpryskując się, tworzyła niepowtarzalne obrazy, które zostały na pamiątkę po konkursie „Coś Niebieskiego”.

W drodze powrotnej do Koła zahaczyliśmy o Jeziorsko. Podziwiając bezmiar błękitnej wody poczuliśmy się jak nad morzem. Widzieliśmy też potężne tamy elektrowni wodnej. Chłopców zafascynowały pływające w wodzie ryby, a raczej ich wielkość i ilość. Żałowali, że nie wzięli ze sobą wędek, ostatnio bowiem grupa chłopców jest zakręcona na punkcie łowienia ryb. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do SOSW (Internat) i zastanawialiśmy się, co by tu jeszcze „zmalować”, by pojechać na równie ciekawą wycieczkę.

Tekst: K. Wasilewska

Zdjęcia: Ł. Naglewski, K. Wasilewska