Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Harcerze o niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Z tej okazji harcerze z Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole pod okiem druhny Krysi Ciesielskiej oraz pomocy druhny Marioli i druhny Eweliny przygotowali inscenizację upamiętniającą ten ważny dla wszystkich Polaków dzień. W nastrój święta narodowego wprowadza scenografia przygotowana na tę okazję: biało-czerwone barwy, godło Polski, krzyże upamiętniające śmierć poległych oraz odświętne mundury harcerzy. Całej imprezie towarzyszyła powaga, podniosła atmosfera i wzruszenie.

Tekst i zdjęcia: Mariola Mroczkowska.