IX Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Konin 2015

W dniu 28 października, na kręgielni Hotelu Niagara odbył się IX Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Konin 2015. Wzięło w nim udział 70 sportowców  z siedmiu klubów  Olimpiad Specjalnych z terenu Wielkopolski.

Organizatorami  zawodów byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie- Konin oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.
Klub Olimpiad Specjalnych z SOSW w Kole reprezentowali: Monika Kwiatkowska, Amelia Wardzińska, Dominika Supeł, Maria Świder, Mateusz Najdiuk, Kacper Jankowski i Alessio Barba pod opieką pani Marioli i pani Karoliny .

Uzyskane wyniki:

Gra pojedyncza:

Alessio Barba – srebro

Mateusz Najdiuk- srebro

Amelia Wardzińska- brąz

Kacper Jankowski – 4 miejsce

Maria Świder- 4 miejsce

Dominika Supeł – 5 miejsce

Monika Kwiatkowska – 5 miejsce

Gra drużynowa :

Monika Kwiatkowska -złoto

Kacper Jankowski- złoto

Mateusz Najdiuk- złoto

Alessio Barba- złoto

Podczas zawodów, spośród złotych medalistów, wylosowano  reprezentację Oddziału Regionalnego Wielkopolskie - Konin na V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w Katowicach w listopadzie 2016. W skład  reprezentacji weszło troje naszych zawodników: Monika Kwiatkowska, Mateusz Najdiuk i Alessio Barba.

Trenerzy: Mariola Mroczkowska i Piotr Mroczkowski.