Sprzątanie grobów

Dnia 28.10.2015 o godz. 10.00 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wraz z nauczycielami : p. Krzysztofem Sójeckim, p. Anną Jachnik oraz p. Pauliną Pietrzak, wybrali się na Cmentarz Parafialny przy ul. Poniatowskiego.

Celem wyprawy było sprzątanie mogił żołnierzy oraz zasłużonych dla miasta Koła, „Wielkich Osobowości”.  W sprzątaniu grobów aktywnie uczestniczyła również pani ze „Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą” – Stefania Skąpska. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wyznaczonego zadania i z dużą precyzją oraz dokładnością wycierali groby oraz grabili pożółkłe, jesienne liście. Pogoda również sprzyjała wykonywanym czynnościom, ponieważ przez gałęzie drzew wdzierały się piękne promienie słońca. Wychowankowie ośrodka widząc jakie efekty przynosi praca, zgodnie wyrazili chęć swojej pomocy przy sprzątaniu grobów… w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia: Paulina Pietrzak.

Więcej na temat: Młodzież sprzątała zabytkowe mogiły na kolskim cmentarzu