Ładna pogoda sprzyja spacerom i miłym spotkaniom.

Odwiedziliśmy dzisiaj naszych znajomych i przyjaciół w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kole. Spotkaliśmy tam kolegów i koleżanki, absolwentów  naszej szkoły.

Byliśmy umówieni, więc wszyscy czekali na nas w stołówce przy smacznie nakrytych stolikach. My też przynieśliśmy ze sobą „małe Conieco”. Podczas wspólnego poczęstunku opowiadaliśmy sobie wzajemnie o sukcesach sportowych i zajęciach w placówkach. Następnie gospodarze oprowadzili nas po pracowniach i „milutkich zakątkach”, gdzie w sposób ciekawy i kreatywny spędzają wolny czas. Bardzo nam się podobały prace plastyczne, które dekorowały ściany i pomieszczenia. Atmosfera spotkania była przyjazna i ciepła, rozmowy miłe, przeplatane wspomnieniami i pozdrowieniami dla pani Elżbiety Budzińskiej od jej byłych wychowanek.

W drodze powrotnej spacerowaliśmy po rynku i bawiliśmy się na placu zabaw. Siedząc na ławeczkach łapaliśmy ostatnie ciepłe promienie października i podziwialiśmy kolorowe liście na drzewach.

Miło jest mieć przyjaciół w sąsiedztwie, których można odwiedzić w taki słoneczny, jesienny dzień.