Rozmów o bezpieczeństwie nigdy dość…

Bezpieczeństwo dzieci w różnych aspektach to ważny element pracy opiekuńczo-wychowawczej Internatu SOSW w Kole. Aby sprostać temu zadaniu placówka od lat współpracuje z Komendą Powiatową Policji w Kole.

W dniu 21. X. 2015 odbyło się pierwsze z zaplanowanych w roku szkolnym 2015/2016 spotkań, poświęcone bezpieczeństwu dzieci na drodze. Pani Anna Drynkowska w sposób bardzo ciekawy opowiedziała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, odpowiedziała na wszystkie związane z tym pytania. Nie obyło się oczywiście bez pytań dodatkowych dotyczących pracy policjanta. Pani Ania wykazała się wyjątkową cierpliwością i zrozumieniem, zdobyła zaufanie dzieci i została przez nie gorąco zaproszona na kolejne spotkanie. Wszystkie dzieci otrzymały od pani Ani prezent niespodziankę – książeczki „Z Pyrkiem bezpieczniej”. Dzieci obiecały, iż czekając z niecierpliwością na kolejne spotkanie pilnie ją przestudiują. Pani Ania z kolei otrzymała od dzieci wykonane przez nie własnoręcznie róże z filcu.

Spotkanie zorganizowały panie: Krystyna Wasilewska, Marta Oblizajek, Ewelina Kuśmirek.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Wasilewska.