Mój zawód, moja przyszłość - stolarz.

Realizując projekt edukacyjny „Mój zawód, moja przyszłość” uczniowie obserwowali pracę stolarza w zakładzie KRUPS, producenta mebli kuchennych w Kościelcu.

Uczestniczyli w poszczególnych etapach produkcji szafki kuchennej: cięcie płyty, oklejanie, montowanie zawiasów, skręcanie boków.  Pani Agnieszka Krupińska opowiadała o tym jak z projektu na papierze powstają meble, pokazywała narzędzia stolarskie.

Na zakończenie uczestnicy lekcji w terenie otrzymali katalogi branżowe, słodycze i zwijane miarki.

Z uczniami do zakładu pojechały panie: Joanna Pietrzak i Aneta Brdyś.

Wyjazd do firmy KRUPS poprzedziły zajęcia dydaktyczne „Piękno jesiennego parku i lasu”. Uczniowie z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się o wszytki zaletach i dobrodziejstwach drzewiastych terenów zielonych (między innymi jak z wyrośniętego w lesie drzewa powstaje stół).

Utrwalili wiedzę na temat w jaki sposób  zachowywać się podczas leśnych wędrówek i zdobyli odznakę PRZYJACIELA PRZYRODY.

W zajęciach uczestniczyły trzy klasy gimnazjum i klasa przysposabiająca do pracy.