Jesienny Złaz Hufca ZHP

W dniach 02-03 października 2015r. odbył się powiatowy jesienny Złaz Hufca ZHP Koło. Gościliśmy na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Organizatorem złazu był Hufiec ZHP Koło.

W złazie wzięli udział harcerze, zuchy z całego powiatu kolskiego. Drużynę harcerską SOSW w Kole reprezentowali: Amelia Wardzińska, Jola Jaskólska, Paulina Kołodziej, Dominika Małolepsza, Edyta Małolepsza i Dawid Tomczyk pod opieką druhny Marioli i druhny Krysi.

Celem spotkania była integracja społeczności harcerskiej z całego hufca, promocja dorobku drużyn harcerskich, rozwijanie umiejętności i sprawności harcerskich, a także poznanie ciekawych miejsc ziemi kłodawskiej. Na całą społeczność harcerską czekało wiele atrakcji m.in. pokaz pierwszej pomocy przygotowanej przez OSP w Kłodawie, zwiedzanie szkolnego muzeum historycznego , warsztaty wykonywania totemów z drewna, tor przeszkód i wiele innych. Wieczorem przy ognisko, w miłej atmosferze dzieci brały udział w zabawnych pląsach ,  śpiewały wesołe piosenki harcerskie i piekły kiełbaski. Ukoronowaniem pierwszego dnia  była harcerska dyskoteka.

Teraz czekamy na złaz wiosenny! Czuwaj! Do zobaczenia!

Tekst i zdjęcia: Mariola Mroczkowska.