Pasta kanapkowa z gotowanych warzyw.

W ramach projektu Powiat Kolski „Zdrowe dzieci dooKOŁO” uczniowie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole z klasy przysposabiającej do pracy pod kierunkiem pani Mileny realizowali kolejne zajęcia kulinarne, które były pełne smaku i nauki zdrowych nawyków.
Chłopcy rozpoczęli od przygotowania ciasta i wypiekania chlebków z patelni, które z wielkim apetytem zjedli z pyszną pastą z gotowanych warzyw. Podczas gotowania warzyw nie tylko korzystali z ich naturalnych właściwości, ale także wykorzystali aromatyczny wywar jarzynowy do kolejnej potrawy. Uczniowie nauczyli się, jak zdrowo i kreatywnie wykorzystać warzywa, a także odkryli, jak ważne są one w codziennej diecie. Pasta z warzywami to nie tylko smaczny dodatek, ale także pełnowartościowy posiłek, bogaty w witaminy i minerały. To był naprawdę smakowity i pouczający dzień w kuchni!