Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Gala finałowa Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli

W piątek, 13 października 2023r., w Warszawie odbyła się Gala finałowa konkursu SKO dla szkół                                      i nauczycieli, na którą zostali zaproszeni m.in. nauczyciele – opiekunowie SKO ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole. Co roku PKO Bank Polski organizuje uroczystą galę dla najbardziej zaangażowanych i najaktywniejszych szkół oraz nauczycieli realizujących program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności. Tegoroczne spotkanie odbyło się w zabytkowym budynku Ufficio Primo.

Ponad 80 laureatów, nauczycieli-opiekunów SKO, którzy zdobyli najwyższe noty w konkursie, odebrało pamiątkowe odznaki: platynową, złote i srebrne. Podczas ceremonii  Małgorzata Kocoń -  Dyrektor Biura Młodego Klienta pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej i upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów. Na uroczystej Gali nasz powiat reprezentowali nauczyciele: Agnieszka Sójecka i Krzysztof Sójecki, którzy odebrali Złote Odznaki oraz symboliczny czek dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole na kwotę 10 tys. złotych za zajęcie III miejsce w finale krajowym konkursu.             W drugiej części finałowej Gali wystąpiła Magdalena Bigaj ( umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women), twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, autorka książki „Wychowanie przy ekranie” oraz  Wiceprezes PKO TFI Grzegorz Chłopek, który opowiedział o zarządzaniu finansami z perspektywy dzieci i dorosłych. Na zakończenie spotkania, specjalnie dla laureatów Konkursu SKO, wystąpiła wokalistka i autorka tekstów, Natalia Kukulska, która zaśpiewała swoje utwory w wyjątkowych aranżacjach gitarowych. Galę poprowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, Tomasz Wolny.