Wizyta Rafała Blechacza - relacja ze spotkania

Z okazji Dnia Dziecka, na zaproszenie Zespołu Wokalno-Muzycznego działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, w ramach realizowanego przez Zespół Projektu „Szlakiem Fryderyka Chopina", odbył się niezwykły koncert w wykonaniu światowej sławy pianisty Rafała Blechacza!
Artysta wykonał dla naszej publiczności utwory Fryderyka Chopina: Poloneza A-dur, op.40 Nr 1;
Mazurka fis-moll, op.6 Nr 1;
Mazurka cis- moll op.6 Nr 2;
Walca cis-moll op. 64 Nr 2;
Poloneza As-dur op.53 Nr 3,
a także dzieło Mozarta - ostatnią cześć Sonaty A-dur (KV 331) Nr 11.

Ogromny aplauz został doceniony wykonaniem na bis Nocturnu f-moll op. 55 Nr 1. Po koncercie, Pan Rafał Blechacz z chęcią odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów placówki. Na zakończenie tej części spotkania uczniowie odznaczyli pianistę „Medalem Przyjaciela Projektu", podziękowali za niepowtarzalne doznania artystyczne i wręczyli upominek, zakupiony podczas wizyty w Szafarni.

Następnym punktem spotkania była wizyta w szkole. Członkowie Zespołu: Banaszewska Justyna, Rybicka Justyna oraz Zieliński Jakub zaprezentowali część artystyczną, która została bardzo doceniona przez naszego gościa. Podczas spotkania poprosiliśmy o podpisanie płyt dla sponsorów Projektu oraz wpis do kroniki. Następnie pokazaliśmy budynek naszej Szkoły, na sali gimnastycznej Pan Blechacz ponownie zagrał, ale tym razem w tenisa stołowego z jednym z naszych uczniów.

Na zakończenie spotkania członkowie Zespołu wręczyli wykonane przez siebie w ramach Projektu: portret i torbę z wizerunkiem F. Chopina oraz biało-czerwone róże w podziękowaniu za to, że jest ikoną polskiej muzyki klasycznej, a tym samym ambasadorem Polski na całym świecie.

Dziękujemy Dyrektorowi Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych - panu Krzysztofowi Pawlakowi oraz innym pracownikom Liceum za możliwość zorganizowania koncertu w Zabytkowym Pałacu oraz profesjonalne przygotowanie obiektu, wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy sfinansować upominki, a przede wszystkim, panu Rafałowi Blechaczowi za poświęcony czas, uwagę oraz wyjątkowy i niepowtarzalny prezent w postaci koncertu.

Do zobaczenia!