Długopisy 3D w edukacji

Wprowadzenie nowego pojęcia, zasady, wzoru, wyrobienie czujności ortograficznej czy utrwalenie konkretnych zagadnień wiąże się często ze żmudną pracą. Jednak każde zajęcia edukacyjne potrzebują od czasu do czasu fajerwerków edukacyjnych, aby stały się bardziej atrakcyjne i motywujące uczniów do pracy i podejmowania nowych, coraz trudniejszych wyzwań. Powinny być one motorem napędowym w oczekiwaniu na kolejne spotkanie nauczyciel–uczeń. Istotną rolą nauczyciela jest dawanie narzędzi pracy, a nie gotowych rozwiązań oraz tworzenie odpowiedniego środowiska do realizacji wyznaczonych celów.

Jednym z takich edukacyjnych fajerwerków jest niewątpliwie długopis 3D Banach. I o ile korzystanie z niego np. podczas lekcji geometrii wydaje się oczywiste, to podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych już niekoniecznie. A jest to bardzo przydatne narzędzie!

Możliwość wykorzystania długopisu 3D na zajęciach ogranicza jedynie wyobraźnia. Nie tylko nasza, bo czasem wystarczy dać przestrzeń do działania uczniom, żeby przekonać się, jak wiele pomysłów mogą wygenerować. Długopis 3D na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych wykorzystuję m.in. do doskonalenia funkcji językowych. Poniżej kilka pomysłów z mojej praktyki.

Źródło:

Długopisy 3D Banach w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej (eisystem.pl)

Długopisy 3D w szkole | Innowacyjne nauczanie EI System