Klasa przysposabiająca do pracy kreatywnie – dobre praktyki

Wakacyjne wspomnienia - słodki deser, fotka z krową, a może morska plaża w słoiku?

Wspominając wakacje dzieliliśmy się swoimi wrażeniami, oglądaliśmy fotografie, prezentowaliśmy pamiątki, chwaliliśmy się swoimi przygodami i nowymi znajomościami.

Spacer nad rzekę przypomniał nam letnie dni na łonie natury, a spotkane na łące zwierzęta: kaczki, krowy, zaskroniec, konik polny były dla uczestników wycieczki naprawdę nie lada atrakcją.

Samodzielnie przygotowany deser owocowy z bitą śmietaną to słodki smak lata i ciepłych dni, który zawsze jest atrakcyjny i sprawia młodym kucharzom wiele radości podczas pracy i konsumpcji.

Następna nasza propozycja wakacyjnych zajęć, zabawy sensoryczne piaskiem były bardzo odprężające i jednocześnie aktywizujące koncentrację. Przesiewaliśmy piasek przez sitko, szukaliśmy małych skarbów: muszelek, kamyków, piórek, a na koniec zamknęliśmy morską plażę w słoiku, tak by zastała z nami na rok.

Lubimy wspominać wakacje.

Wakacje z uczniami wspominały panie Monika Ledzion i Aneta Brdyś