Złote Laski, komunikat Jury i wręczenie nagród

Komunikat Jury XVII Integracyjnego Festiwalu Twórczości Teatralnej

Dzieci i Młodzieży Koło 2019

Jury w składzie:

- przewodnicząca: Elżbieta Budzińska (dyrektor SOSW w Kole)

- Dorota Szkudlarek (Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Kolskiego),

- Hanna Krysiak  (oligofrenopedagog, arteterapeuta)

- Agnieszka Papierz  (psycholog)

- sekretarz: Aneta Brdyś (oligofrenopedagog)

oceniło pięć spektakli teatralnych z sześciu zgłoszonych do udziału.

Jury kierowało się następującymi kryteriami oceny: dobór repertuaru, kultura słowa, inscenizacja, gra aktorska, reżyseria, scenografia, oprawa muzyczna, odbiór przez publiczność.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Złotą Laskę dla:

"Cztery pory roku" SOSW w Kole, Marzena Bagińska, Alicja Potocka, Joanna Bałdyka

wyróżniając: oryginalną formę przekazu, dobór muzyki i pomysłowe kostiumy.

Złotą Laskę dla:

"Wszystko jest możliwe", Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Kole, Karina Kos-Wojciechowska, Małgorzata Gulczyńska

wyróżniając: efekty wizualne, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.

Złotą Laskę dla:

"Historia pewnej miłości", Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Kole Warsztaty Terapii Zajęciowej, Wioleta Świder, Lidia Klimczak, Marzena Rumińska

wyróżniając: aplauz publiczności, interpretację wokalną i pomysłową scenografię.

"Lokomotywa", SP nr3 w Kole, Joanna Migus-Matusiak, Joanna Perzyńska-Pluchrat

wyróżniając: ciekawą interpretację wiersza i piosenki oraz dobre opanowanie tekstu.

Złotą Laskę dla:

. "Dobro powraca", Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" - Warsztat Terapii Zajęciowej, Magdalena Bandyszewska, Agnieszka Kowalska, Ania Bogdańska

wyróżniając: wartościowe przesłanie, ciekawą formę przekazu i oryginalną muzykę.

Jury gratuluje osobom nagrodzonym i ich opiekunom. Wszystkim uczestnikom

dziękujemy za udział w XVII Integracyjnym Festiwalu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży Koło 2019.

Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom gry aktorskiej, czym dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń i przeżyć artystycznych.

Cieszymy się, że zainteresowanie festiwalem jest bardzo duże. Życzymy sobie, wszystkim obecnym i przyszłym uczestnikom spotkania się za rok.

Koło 11grudnia 2019 r