Koncert charytatywny na rzecz uczniów szkoły

W dniu 7 października 2018 r. w Deutsch – Polnische Gesellschaft in Franken e.V. Krakuer Haus w Norymbergii, z inicjatywy p. Pawła Czubatki – autora muzyki do hymnu naszej placówki odbył się koncert charytatywny na rzecz uczniów szkoły. Podczas koncertu wystąpili: Izabella Effenberg oraz Paweł Czubatka, wykonując specjalny program muzyczny. W wyniku przedsięwzięcia zebrano kwotę 700,00 euro, która zostanie przeznaczona na rzecz terapii dla podobiecznych placówki. Z uwagi na okoliczność, że wydarzenie odbyło się za granicą, jego zorganizowanie wymagało dużego zaangażowania, współpracy, rozmów i spotkań, które organizowała i koordynowała p. Wioleta Świder. Wspierali ją nauczyciele placówki: p. Joanna Pietrzak i p. Monika Ledzion pomogły uczniom przygotować prace plastyczne, które były prezentowane podczas koncertu; p. Małgorzata Kubiak zaprojektowała i wydrukowała podziękowania w języku polskim i niemieckim; p. Anna Hann i p. Joanna Kacprzak przygotowały prezentację multimedialną, która przedstawiona została podczas koncertu. Na prośbę p. Wiolety Świder drukarnia SIM w Kole nieodpłatnie wydrukowała zdjęcia naszych uczniów. Wszystkie przygotowane i wysłane materiały pomogły p. Czubatce w przedstawieniu gościom koncertu wizerunku naszej placówki i przybliżenie darczyńcom celu zbiórki. Bardzo dziękujemy p. Pawłowi Czubatce za wspaniałą inicjatywę i chęć wsparcia rozwoju naszych dzieci. Liczymy na dalszą współpracę!

Tekst i zdjęcia od: Joanna Pietrzak.