Spotkanie z Marcinem Pałaszem

Dnia 8 czerwca 2018 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zorganizowała spotkanie z Marcinem Pałaszem, pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem słuchowisk. My też uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Dowiedzieliśmy się, że pan Marcin mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jego debiut książkowy przypadł na rok 2004. Wtedy to została wydana jego pierwsza książka, zatytułowana „Opowieści z Krainy Potworów”. To dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie  Literackim im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa” oraz „Wszystko zaczyna się od marzeń”.

Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię uczestników spotkania. Z humorem i niezwykłą skromnością opowiadał o sobie, o pisaniu, o swoich bohaterach. Na zakończenie spotkania, pisarz zadedykował czytelnikom SOSW jedną ze swoich książek „ Wszystko zaczyna się od marzeń”. Już wkrótce książka ta, zakupiona przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności- Agnieszkę i Krzysztofa Sójeckich, trafi do rąk czytelników. Bibliotekarz szkolny życzy udanej lektury.