Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 09-12.06. 2018 r.

W dniach 09-12 czerwca 2018 r. w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Igrzyska rozpoczęła Ceremonia otwarcia w Katowickim Spodku, podczas której zaprezentowało się 1000 zawodników, 340 trenerów z 18 oddziałów regionalnych oraz 400 wolontariuszy, lekarzy. Nasz oddział Wielkopolskie -Konin reprezentowało także pięciu zawodników z naszego Klubu SOSW Koło: Kacper Jankowski, Adrian Tralewski ( bowling ), Dominika Supeł ( golf ), Jakub Zieliński, Krystian Małolepszy ( lekkoatletyka) i trener bowlingu Piotr Mroczkowski. Zawodnicy rywalizowali na różnych obiektach sportowych: tenisiści na AWF Katowice, bowling na kręgielni Galaktyka w Katowicach a lekkoatleci na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zawodnicy startowali w 11 dyscyplinach

Wyniki:

Bowling:

Gra pojedyncza: Kacper Jankowski –III miejsce, Adrian Tralewski –IV miejsce

Gra podwójna: Kacper Jankowski, Adrian Tralewski – VI miejsce

Golf:

Dominika Supeł: IV miejsce

Lekkoatletyka:

Jakub Zieliński: bieg 100 m – III miejsce, pchnięcie kulą – V miejsce, sztafeta 4x100m – II miejsce

Krystian Małolepszy: bieg 100 m – II miejsce, pchnięcie kulą -  III miejsce, sztafeta 4x100m – II miejsce

Podczas Igrzysk zawodnicy bawili się wraz z zespołem Long & Junior, brali udział w koncercie muzycznym w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, mieli okazję przejechać się kolejką linową ELKA. W przerwach pomiędzy startami realizowali program "Zdrowi Sportowcy" i korzystali z atrakcji wioski olimpijskiej.