Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Wspieranie poprzez twórcze relacje – kreatywne warsztaty dla mam.

Stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja zaproponowało rodzicom naszych uczniów autorski projekt kreatywnej grupy wsparcia.

Celem inicjatywy są spotkania dla rodziców wspólnie z wychowawcami i specjalistami podczas, których będzie można porozmawiać o radościach i smutkach, sprawach mniej lub bardziej ważnych oraz integrować się podczas wspólnego tworzenia, majsterkowania czy muzykowania.

Jednocześnie, podczas trwanie spotkań zapewniamy atrakcyjną opiekę dla dzieci uczestników warsztatów.

Z pierwszymi spotkaniami ruszyliśmy z okazji Dnia Mamy. Zaprosiliśmy mamy naszych podopiecznych na warsztaty taneczne, warsztaty z filcowania oraz dekorowania przedmiotów metodą decoupage.

Warsztaty taneczne poprowadzili instruktorzy z konińskiej szkoły tańca towarzyskiego. Bardzo ciekawą metodę filcowania zaprezentowała pani Alicja Potocka, natomiast każda mama wykonała metodą decoupage dla siebie tacę udekorowaną błękitnymi różyczkami pod czujnym okiem pani Małgosi Kubiak.

Dzieci naszych mam spędzały czas  również bardzo intensywnie na zajęciach plastycznych przygotowanych przez panią Mirelę Kokocińską, na których wykonały między innymi papierowe kwiaty na Dzień Mamy. Pani Mirelce pomagała pani Ania Białecka wspólnie z wolontariuszami szkolnego klubu wolontariatu, oraz panie Hanna Kapuścińska i Ewelina Kuśmirek.

Podczas rozmów z mamami i wychowawczyniami, które uczestniczyły w spotkaniach, ustaliliśmy, że od nowego roku szkolnego będziemy spotykać się raz w miesiącu. Bardzo serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w projekt rodziców, wychowawców i specjalistów.

„Zwalczają się ludzie mali, współpracują duzi, wspierają innych wielcy”.

Zapraszam do Wspierania poprzez twórcze relacje!

Aneta Brdyś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świętego Mikołaja.

PS(Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt nauczycielom i pracownikom ośrodka oraz uczestniczącym w warsztatach najukochańszym mamom).