Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Masz Głos

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca rok działań w ogólnopolskiej akcji Masz Głos, w której Stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja uczestniczy już po raz drugi.

Na gali obecnych było blisko 200 osób – przede wszystkim uczestników i uczestniczek akcji oraz przedstawicieli władz lokalnych. Zaszczyciło uczestników swoją obecnością kilkoro gości honorowych, w tym m.in. Poseł RP Andrzej Maciejewski – Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, prof. Andrzej Zoll, prof. Tomasz Nałęcz, Anna Materska-Sosnowska – członkini zarządu Fundacji im. Stefana Batorego oraz Ewa Kulik-Bielińska.

Po uroczystości, uczestnicy gali wzięli udział w prelekcji na temat zmian organizacyjnych i prawnych w nadchodzących wyborach samorządowych. Prelekcję poprowadził dr Adam Gendźwiłł. Po części merytorycznej wszyscy udali się na kolację będącą zwieńczeniem kolejnej edycji akcji.

Dzień po gali, odbyły się spotkania grup regionalnych, podczas których uczestniczki i uczestnicy rozmawiali z koordynatorami i koordynatorkami o swoich działaniach i osiągnięciach w ramach kończącej się edycji akcji Masz Głos.

Nasze stowarzyszenie w ramach akcji zorganizowało spotkanie na temat Rad Młodzieżowych oraz z mini grantu pozyskało środki na zakup ekranu projekcyjnego.