Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Bądź FIT - Zdrowe desery.

29 maja 2018r. w ramach programu"Bądź FIT" Klub Olimpiad Specjalnych w SOSW w Kole zorganizował warsztaty kulinarne - ZDROWE DESERY. Cała społeczność szkolna spotkała się na stołówce szkolnej by wraz z uczniami ZSRCKiU w Kościelcu z panią Anetą na czele przygotować przepyszne zdrowe desery.

W tym dniu królowały truskawki, banany, brzoskwinie oraz inne smakowitości. Każda klasa przygotowywała swój ulubiony deser. Mogły to być sałatki owocowe, koktajle bądź inne kolorowe przysmaki. Klub Olimpiad Specjalnych promuje zdrowy styl życia i chociaż 8 tygodniowy program Bądź Fit dobiegł już końca trenerzy, nauczyciele i wychowawcy będą kontynuować propagowanie zdrowych nawyków, które w przyszłości zaowocują lepszym przygotowaniem zawodników do zawodów. Dlatego ważna jest zdrowa dieta, ruch, higiena osobista i ustalenie celu, do którego chcemy dążyć przy pomocy rodziców, trenerów i nauczycieli.

Tekst: Mariola Mroczkowska