Monika Kraszewska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Coś Mojego ‘’

Monika Kraszewska, wychowanka Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, zdobyła nagrodę ( jedną z pięciu nagród równorzędnych w swojej kategorii wiekowej ) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Coś Mojego ‘’.

Na konkurs, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „ Jestem” i Stowarzyszenie Na Rzecz  Osób Niepełnosprawnych Słuchowo i Umysłowo „ Uśmiech Dziecka ‘’- oba działające na terenie SOSW w Lublińcu - nadesłano łącznie 2778 prac. Ambasadorką konkursu była znana piosenkarka Kayah. Z jej utworu „ Po co” młodzi artyści czerpali inspirację do tworzenia swoich dzieł.

Monika wykonała swoją pracę pod kierunkiem Krystyny Wasilewskiej, wykorzystując pastele olejne i farby akwarelowe.

Nagrodzone prace będzie można podziwiać w MDK w Lublińcu, w Galerii pod Glinianym Aniołem, w dniach od 11 czerwca do 16 lipca 2018 r.

Serdecznie gratulujemy Monice zdobytej nagrody i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

Tekst: K.Wasilewska