Młodzi Sportowcy Olimpiad Specjalnych w Warszawie 19.05.2018 r.

III Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych już za nami. W tym roku razem ze wszystkimi zawodnikami z Oddziałów z całej Polski spotkaliśmy się na Go Active Show w Ptak Warsaw Expo. Wspólnie z MetLife Foundation promowaliśmy piłkę nożną, kolarstwo ze Strider Polska, zdrowy tryb życia w ramach projektu #Bądź FIT i relaksowaliśmy się z Mattel Poland oraz Orto-Med.

To był bardzo udany dzień dla 60 Młodych Sportowców, ich rodzin i trenerów, którzy razem bawili się, trenowali, tańczyli.

Równolegle z Młodymi Sportowcami promowaliśmy poprzez bocce i badmintona Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018 oraz biliśmy rekord Olimpiad Specjalnych Polska na rowerkach stacjonarnych by dojechać do Abu-Dhabi na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych wmarcu 2019.

Wielką niespodzianką na koniec Dnia było spotkanie z "wielkimi" polskimi sportowcami  Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim, z którymi mogliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Był to dzień pełen wrażeń. Do domu wróciliśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, a dzieci w nagrodę dostały super prezenty od firmy Mattel.

Klub Olimpiad Specjalnych w SOSW w Kole serdecznie dziękuję rodzicom : pani Agacie, Ewie i Urszuli za wspólną zabawę oraz naszym młodym zawodnikom: Oli, Natalce, Bartkowi i Filipowi za godne reprezentowanie naszego Oddziału Wielkopolskie Konin na szczeblu ogólnopolskim.

Opiekun : Mariola Mroczkowska