Konto dopasowane do moich potrzeb...

23 maja br., uczniowie szkoły zawodowej uczestniczyli w zajęciach z pracownikami PKO Banku Polskiego oddział 1 w Kole.

Na zaproszenie opiekunów SKO gościliśmy w szkole pana Grzegorza Kozłowskiego - kierownika obsługi klienta oraz panią Julitę Kurtysiak - doradcę klienta z kolskiego oddziału PKO Banku Polskiego. Nasi goście przeprowadzili zajęcia na temat kont osobistych dla młodzieży i dorosłych. Zapoznali naszych podopiecznych z ofertą banku w zakresie kont osobistych, omówili jak wygląda otwarcie rachunku, jakie dokumenty trzeba posiadać, jak odbywa się wpłata i wypłata środków oraz jakie są możliwości zarządzania kontem i oszczędzania.

Dziękujemy serdecznie za ciekawe i bardzo przydatne zajęcia, szczególnie dla uczniów szkoły zawodowej. Przed nimi wiele poważnych decyzji, w tym także związanych z podjęciem pracy oraz wyborem banku i założeniem konta. A wybór odpowiedniego konta jest ważnym elementem racjonalnego gospodarowania finansami osobistymi i rodzinnymi.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Sójecki.