Być przedsiębiorczym

W środę, 15 listopada 2017r., SKO wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowało spotkanie dla uczniów naszego Ośrodka z paniami: Anetą Szabelską- doradcą zawodowym i psychologiem Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Kole oraz Darią Budner-  pracownikiem PKO Banku Polskiego oddział 1 w Kole i opiekunem SKO.

Okazją do tego spotkania jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który  w naszej placówce przebiega pod hasłem: ”Być przedsiębiorczym”. W bieżącym roku jesteśmy partnerem tego ogólnopolskiego wydarzenia odbywającego się w dniach od 13 do 19 listopada, ponieważ zarejestrowaliśmy naszą szkołę i dzisiejsze spotkanie na stronie Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W trakcie spotkania z uczniami zaproszeni goście poruszali zagadnienia związane ze słowem „przedsiębiorczość”. Zwracali uwagę na cechy charakteru, predyspozycje zawodowe, uzdolnienia i umiejętności, gotowość do dostosowania się do potrzeb i wymogów rynku pracy, które umożliwiają zaplanowanie i modyfikację indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. Na przykładzie PKO Banku Polskiego poruszono także kwestie wspierania lokalnej przedsiębiorczości przez instytucje finansowe. Nie zabrakło również pytań do naszych gości ze strony uczniów i nauczycieli. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy krótką prezentację, której przesłanie brzmiało następująco:

„ Przedsiębiorczość to odwaga w realizacji własnych pomysłów, a także zdolność do wykorzystania nadarzającej się okazji. Być przedsiębiorczym to znaczy być: gotowym do podejmowania ryzyka, odpowiedzialnym za podjęte decyzje i konsekwentnym w działaniu.”

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Sójecki.