Uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Dzień 9 listopada 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej I stopnia oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Uczniowie poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w pięknie przybranej sali. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też rodziców i rodzeństwa pierwszaków. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Budzińska skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie najmłodsi uczniowie: Natalia Górnik, Jakub Przybyłowicz, Igor Brzoski i Szymon Brzoski zaprezentowali swójekspresyjny program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie. Uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor przy pomocy symbolicznego ołówka i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wychowawcy klas pierwszych: Marzena Bagińska, Aneta Brdyś, Krzysztof Sójecki wręczyli uczniom niespodziankę w postaci torebki obfitości, ufundowanej przez:

- Radę Rodziców

- Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Przyjaciele Św. Mikołaja

- Kolskich Fanatyków Lecha Poznań.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i słodkości w klasach.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie!

Tekst: Marzena Bagińska.