Już po raz 17. ratujemy zabytkowe pomniki kolskiego cmentarza

31 października 2017r., wychowankowie Naszej szkoły już po raz 17. uczestniczyli w akcji Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą - "Ratujemy zabytkowe pomniki kolskiego cmentarza."

Pani Anna Jachnik, wspólnie z panem Krzysztofem Sójeckim, zaangażowali uczniów do aktywnego udziału w powyższej akcji. Jak co roku, zaopatrzeni w grabie, miotły, szczotki, rękawiczki i worki na śmieci, z pełnym zapałem przystąpiliśmy do prac porządkowych wokół zabytkowych grobów kolskiej nekropolii. Udział w tej akcji ma także ważny wymiar wychowawczy - uczniowie poznają historię miasta Koła i ludzi zasłużonych dla lokalnej społeczności, przestrzegają zasad właściwego zachowania się na cmentarzu, uczą się dbałości i szacunku dla miejsc pamięci, co jest bardzo ważnym wyrazem kultury człowieka. Wielkie podziękowania należą się dla Pani Stefanii Skąpskiej ze Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, która niestrudzenie i z wielkim zaangażowaniem     ( od 17 lat) współpracuje z Naszym Ośrodkiem i koordynuje powyższą akcję.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Sójecki.