XV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Turek 2017.

W dniu 23 października w Szkole Podstawowej Nr 5 w Turku odbył się XV Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym.

W turnieju uczestniczyła  pięcioosobowa grupa wychowanków Sekcji Olimpiad Specjalnych przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kole, która wywalczyła cztery medale. Największy sukces odniósł Piotr Woźnicki, który wygrał w swojej grupie sprawnościowej wszystkie pojedynki i zdobył złoty medal. Drugie miejsce i srebrny medal w swojej grupie sprawnościowej wywalczył Piotr Kacprzak.

Brązowe medale w swoich grupach sprawnościowych zdobyli: Sandra Rojewska i Kamil Kacprzak. Na czwartym miejscu uplasował się Łukasz Małolepszy.

Celem imprezy było między innymi uświadomienie ogółowi społeczeństwa, że ludzie o obniżonej sprawności intelektualnej mają nie tylko takie same prawa, ale posiadają predyspozycje do uczestnictwa w sporcie, a przez to również w normalnym życiu. Nasi wychowankowie swoją postawą, zachowaniem w pełni to udowodnili i zasługują na gratulacje za godne reprezentowanie szkoły. Dziękuję także Pani Annie Rojewskiej – mamie Sandry Rojewskiej za obecność na turnieju i pomoc w opiece nad grupą.

Opiekun grupy: Andrzej Sikorski.