Bezpieczne czwartki” w Internacie SOSW w Kole

W dn. 19.10.2017 r. w Internacie SOSW w Kole funkcjonariusze Policji z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KP w Kole – pani Dorota Szczeżańska i pan Piotr Sołohub – przeprowadzili dla wychowanków placówki bardzo ciekawe zajęcia.

Po części wstępnej, poświęconej przybliżeniu dzieciom istoty pracy policjanta, skupiono się na bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Omówiono i przećwiczono w praktyce – bardzo pomocna okazała się przenośna „zebra” – zasady przechodzenia przez jezdnię i poruszania się zwartą grupą po mieście.

Niezwykle ważną częścią zajęć było też przypomnienie i utrwalenie numerów alarmowych oraz odegranie scenki obrazującej prawidłowy sposób zawiadamiania odpowiednich służb o zaistniałym zdarzeniu.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące pracy Policji. Szczególnie dumna była Amelia Wardzińska, bo pani Dorota Szczeżańska to prywatnie jej ciocia, a Amelia dołożyła wszelkich starań, by to pierwsze spotkanie doszło do skutku.

Nasi mili goście z KP w Kole przyjęli ofertę stałej współpracy z Placówką. Ustalono, że raz w miesiącu w czwartek – stąd nazwa „Bezpieczne Czwartki” – odbywać się będą spotkania funkcjonariuszy Policji z wychowankami SOSW w Kole. Temat najbliższego spotkania dotyczyć będzie substancji uzależniających i ich wpływu na organizm i funkcjonowanie społeczne człowieka.

Tekst: K. Wasilewska

Zdjęcia: E. Kuśmirek