Jesienny Złaz Hufca ZHP

W dniu 20 października 2017r. Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku działajaca  w SOSW w Kole wzięła udział w Jesiennym Złazie Hufca ZHP, który odbył się tym razem w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.

W Zlocie wzięło udział 251 zuchów i harcerzy, 30 instruktorów oraz kilkunastu zaproszonych gości, razem około 300 osób z Koła, Przedcza, Osieka Wielkiego, Kościelca, Łubianki, Dąbia, Dębów Szlacheckich, Kłodawy                                 i Grzegorzewa. Tegorocznym mottem złazu było: „Nakręć się na pomoc” .

Specjalnym zadaniem przed złazowym dla uczestniczących w nim gromad i drużyn było przygotowanie autoprezentacji polegającej na: ułożeniu piosenki i zaśpiewaniu jej podczas pierwszego dnia Zlotu.

Celem spotkania była integracja społeczności harcerskiej z całego hufca, promocja dorobku drużyn harcerskich, rozwijanie umiejętności i sprawności harcerskich.                                                 Złaz rozpoczął się apelem mundurowym. Po nim nastąpił program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP nr 3 w Kole. Po nim przyszedł czas na harcerskie śpiewanki przy akompaniamencie druha hm. Henryka Perzyńskiego i członków zespołu Wartaki. Po muzykowaniu i uroczystej kolacji z udziałem zaproszonych gości oraz instruktorów hufca ZHP Koło zaprezentowały się drużyny i gromady, a potem wszyscy uczestniczyli w drugiej części harcerskich śpiewanek. Po nich był jeszcze grill oraz dyskoteka. Nasza drużyna zaśpiewała piosenkę autorstwa druhny Krysi, do melodii piosenki pt. „Rozkwitały pąki białych róż” przy akompaniamencie pana Marcina Klaczyńskiego.

Harcerze uczestniczący w Złazie: Paulina Kołodziej, Kasia Konwerska, Monika Kraszewska, Patrycja Bilińska, Ola Witemberg i Mateusz Imbiorski oraz druhny Krysia Ciesielksa i Mariola Mroczkowska.

Do zobaczenia na Wiosennym Złazie Hufca ZHP.

Czuwaj!!!

Tekst i zdjęcia: Mariola Mroczkowska.