Wycieczka do kina „Helios”

Dnia 12.10.2017r.  wychowankowie naszej szkoły pojechali do kina Helios w Koninie na projekcję filmu „Tarapaty”.

W atmosferę filmu wprowadzi Was klimatyczny teledysk do piosenki Natalii Szroeder - "Zaprowadź mnie" promującej film. Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki zagrali w mądrym filmie dla dzieci. "Tarapaty" opowiadają o sile prawdziwej przyjaźni i ekscytującej przygodzie, która zainspiruje każde dziecko -   i nie tylko. Zachęcamy Wszystkich zarówno dzieci jak i dorosłych do obejrzenia w/w filmu.

O godz. 8.50 wszyscy udaliśmy się na Dworzec PKP w Kole. Środkiem lokomocji był pociąg, więc to było dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki, ponieważ wielu z nich po raz pierwszy jechało pociągiem.

Dla naszych wychowanków celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy wszystkich wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Młodzież  były zachwycona. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

Organizatorzy i opiekunowie wycieczki: Mariola Mroczkowska, Karolina Krawczyk i Alicja Potocka.

Tekst i zdjęcia: Mariola Mroczkowska.