Warsztaty „ Udowodnij że potrafisz ” Koło 09.10.17 r.

W dniu 09.10.2017 r. zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole, wspólnie  z uczniami  Szkoły Podstawowej Nr 5, uczestniczyli w warsztatach „ Udowodnij że potrafisz ” zorganizowanych przez Fundację „ Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport ”.

Warsztaty prowadził szermierz, medalista Mistrzostw Europy i Świata, paraolimpijczyk Stefan Makowski wraz z członkami kadry narodowej w szermierce na wózkach: Rafał Treter – mistrz Polski, medalista Mistrzostw Europy oraz wicemistrz Polski Michał Siatkowski. Po interesującej prezentacji ukazującej ruch paraolimpijski  w Polsce, zawodnicy uczestniczyli w warsztatach mających na celu zapoznanie z szermierką jako paraolimpijską dyscypliną sportową. W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia ruchowe: szermierka i rzuty do kosza z wózka, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Tekst i zdjęcia: Piotr Mroczkowski.