Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Maluchy z wizytą w Domu Dziecka

Na terenie naszej placówki zorganizowana została zbiórka na rzecz dzieci z Domu Małego Dziecka w Łodzi. W tym roku w zbiórkę szczególnie włączyło się Przedszkole „Kółko Graniaste”, któremu serdecznie dziękujemy. Dzięki zaprzyjaźnionym osobom i instytucjom zebraliśmy odzież, obuwie, zabawki oraz artykuły higieniczne dla dzieci do 2 roku życia.

Podczas trwania akcji wśród pracowników naszej szkoły zebrano pieniądze na zakup nowych grzechotek dla dzieciaczków. Przyświęcała nam idea, by każdy maluszek miał dla siebie coś nowego i tylko dla siebie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Zakup grzechotek możliwy był dzięki wsparciu:

Pani Dyrektor Elżbiety Budzińskiej, Mirelki Kokocińskiej, Krysi Ciesielskiej, Iwony Nowickiej, Marty Kwiatkowskiej, Asi Bałdyce, Ani Jachnik, Andrzejowi Sikorskiemu, Dorotce Rosiak, Mariolce Wdzięcznej, Dorotce Olszewskiej, Karolinie Krawczyk, Halince Bartosik, Danusi Cichej, Sylwi  Wdzięcznej, Hani Krysiak i Pawłowi Grabarczykowi.

Dzięki Wam uzbieraliśmy 75 złotych, co zupełnie nie przelicza się na radość jaką sprawiliśmy dzieciakom ;-)

12 czerwca wraz z maluchami odwiedziliśmy Dom Dziecka i mieliśmy to szczęście, by pobyć troche z maluszkami. Nasze dzieciaczki sprawiły się wzorowo. Sami często jesteśmy obdarowywani więc nigdy nie jest za wcześnie, by uczyć dzieciaki troski o innych. Tym razem nasze dzieci mogły sprawić nieopisaną radość innym i same czerpały z tego wielką przyjemność. Ja jako wychowawca patrząc na nich byłam dumna z ich postawy i zaangażowania.

Potem były już tylko przyjemności, czyli wizyta w Mc Donaldzie oraz łódzkiej Manufakturze.

Tekst i zdjęcia: Iwona Nowicka.